Altair HyperWorks yazılımlarını şirket dışında nasıl kullanabiliriz ?

Altair HyperWorks yazılımları farklı sektörlerden bir çok firmanın ar-ge ve ürün geliştirme bölümlerinde yoğun olarak kullanılıyor . Patentli HyperWorks UNIT lisans sisteminin sağladığı avantajlardan biri de şirket dışında yazılımları kullanabilmenize imkan sağlamasıdır.

Firma dışında müşterilerinizle gerçekleştireceğiniz toplantılarda simülasyon sonuçlarını veya modellerini incelemek veya firma dışında bir projede veya evden çalışmak durumunda yazılımları kullanmak için , Altair HyperWorks lisans yöneticisine bağlanma ihtiyacınız bulunmamaktadır. Ödünç alma (Borrow) özelliğini kullanarak kullanacağınız yazılımlar için gerekli olan UNIT miktarını lisans sunucusundan çekerek, şirket ağına veya internete bağlanma ihtiyacı duymadan yazılımları kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken işlemler ;

1-) Bilgisayarınızın arama bölümüne almutil yazarak  Altair License Utility yazılımını açınız.

  • Açılan pencerede Borrowing (1) tabını seçiniz.
  • Lisansı kullanacağıız saat bilgisini giriniz (2)
  • Borrow butonuna basınız (3)
Altair ALM – Lisans ödünç alma (borrow) paneli

Ekranda aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan pencere açılacaktır.

2-) Kullanmayı başladığınız Altair HyperWorks yazılımlarını açınız . ( Örneğin HyperMesh, SimLab, HyperView, Inspire, Compose vb.) Daha sonra  Borrowing isimli pencerede yer alan “End Borrowing Mode” butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

Artık Altair lisans sunucusuna bağlamandan belirlediğiniz süre boyunca Altair HyperWorks yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Belirlediğiniz süreden önce firmaya dönmeniz durumunda Altair License Utility yazılımını tekrar açarak Borrowing (1) tabına girip, Return All (2) butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir