Altair MotionSolve eLearning

Altair uzmanları tarafından hazırlanan ücretsiz Altair MotionSolve eLearning sayfası yayınlandı.

Mekanik sistem simülasyonları (MBD), büyük öteleme veya dönme yer değiştirmelerine maruz kalan birbirine bağlı rijit ve / veya esnek gövdelerin dinamik davranışını incelemek için uygundur. Bu gövdelerin hareketi, uygulanan yüklere ve tanımlanan sınır koşullarına göre hesaplanır. MBD, nispeten kısa hesaplama süreleri sunar. Bu, onları çok verimli bir simülasyon aracı ve birçok serbestlik derecesine sahip karmaşık montajların parametre çalışmaları ve optimizasyonları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Mekanik sistem simülasyonları, ulaşım (otomobiller, otobüsler, kamyonlar, trenler ve uçaklar), endüstriyel makineler (tekstil, paketleme ve imalat), havacılık sistemleri (uzay aracı ve füzeler), tüketici ürünleri (saat, çamaşır makinesi vb.) ve elektro-mekanik sistemler (yazıcılar ve fotokopi makineleri) gibi endüstrilerde karşılaşılan karmaşık sistemlerin geliştirilmesinde kullanılmaktadır.

Altair MotionSolve, sert (rigid) veya esnek (flexbody) olarak modellenen parçalardan oluşan ve hareket eden sistemlerin dinamik cevabını öngörmek ve performansını optimize etmek için kullanılan mekanik sistem simülasyon yazılımıdır.

Ücretsiz eLearning sistemi katılımcılara mekanik sistem simülasyonlarının temellerini, sistemlerin modellenmesi, analizi ve optimizasyonunu göstermektedir.

Altair MotionSolve analizlerini Inspire arayüzünü de kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.