Altair Twin Activate Kullanarak Uyarlanabilir Bir Filtre ile Aktif Gürültü Engelleme Simülasyonu

Aktif Gürültü Engelleme (ANC – Active Noise Canceling) algoritmalarını tasarlama ve test etme konularına ilgi mi duyuyorsunuz? Altair Twin Activate, blok diyagramları kullanarak 0D ve 1D’de çok alanlı sistemleri modellemek için mükemmel bir araçtır.

Aşağıdaki video, uyarlanabilir bir filtre kullanarak bir otomobil için basitleştirilmiş bir ANC sistemini nasıl simüle edebileceğinizi, sistemdeki gürültü yayılma kanallarını nasıl modelleyebileceğinizi ve daha fazla test için algoritmayı nasıl ayarlayabileceğinizi göstermektedir.

Daha fazlasını keşfetmek ve aktif gürültü engelleme sistemini kendi gürültü kaynaklarınız için test edip ayarlamak için modeli buradan indirebilirsiniz.

Altair® Twin Activate™ yazılımının Ticari, Akademik ve Personal versiyonlarını buradan indirebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için ücretsiz versiyonu buradan indirebilirsiniz.

Altair® Twin Activate™, ürün yaşam döngüsünün herhangi bir aşamasında gerçek zamanlı dijital ikiz dağıtımı ile tüm sistem simülasyonunu mümkün kılan açık ve esnek bir entegrasyon çözümüdür.

Benzersiz bir blok diyagram modelleme ortamı sayesinde ekipler, her karmaşıklıktaki sistemleri ve sistemlerin sistemlerini modelleyebilir. Daha sonra Altair’in çok disiplinli, çoklu fizik simülasyonunu devrim niteliğindeki yapay zeka (AI), veri analitiği ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) teknolojileriyle birleştiren dijital ikiz çözümünü kullanarak çeşitli koşullar altında sistem performansını test edebilirler.